Dopłaty do krajowych i unijnych znaków towarowych i wzorów przemysłowych

Ruszyła kolejna edycja dopłat do zgłoszeń znaków i wzorów przemysłowych zgłaszanych w procedurze unijnej, skierowana do małych i średnich przedsiębiorstw.

Dzięki oferowanej dotacji można pokryć nawet 75 % kosztów związanych ze zgłoszeniem znaku towarowego bądź wzoru przemysłowego, czyli nawet do 1000 EUR!

Proces skonstruowany jest tak aby Zgłaszający nie musiał ponosić kosztów związanych ze zgłoszeniem dopóki nie zostanie wydana decyzja, co do udzielenia dotacji.

Kancelaria Wima-Patent pośredniczy w ubieganiu się o dopłatę i jako Państwa pełnomocnik przeprowadzi przez pełną ścieżkę od złożenia wniosku o przyznanie dotacji do uzyskania zwrotów kosztów. 

Minimum wymaganych dokumentów pozwala na płynne przejście kolejnych etapów dzięki czemu przedsiębiorca może szybko cieszyć się z ochrony np. własnego firmowego logo. Wnioski rozpatrywane są w oparciu o kolejność wpływu także jeśli zastanawiają się Państwo nad zgłoszeniem nowego znaku zachęcamy do wzięcia udziału w programie jak najszybciej.

Fundusz działa w okresie od 23 stycznia do 8 grudnia, 2023 roku. 

Ilość środków jest ograniczona, więc dotacje przyznaje się zgodnie z kolejnością zgłoszeń.

W razie pytań – celem doprecyzowania szczegółów i omówienia Państwa zgłoszenia zachęcamy do kontaktu z naszą Kancelarią (e-mail: wima@wima.pl,  tel. 32 433 08 04) przybliżymy wówczas Państwu wszelkie procedury związane ze ścieżką ubiegania się o środki unijne.